X
تبلیغات
مدرسه راهنمایی شهید حسین فهمیده - گزارش فعالیتهای پرورشی مدرسه راهنمایی شهید فهمیده
در این سایت مدرسه راهنمایی شهید حسین فهمیده به ثبت رسیده است.
 

  بسم الله الرحمن

     الرحیم

                                                                          

گزارش فعالیتهای پرورشی مدرسه راهنمایی شهید فهمیده

 نام مربی: پروین قدمیان

  

سال تحصیلی: 89-88

*تدریس درسهای پرورشی تحت عنوان در مسیر قران ، اسوه ها و نوجوان در 6 ساعت.

*انجام گرفتن فعالیتهای گروهی و فردی در کلاس پرورشی همراه با گروه بندی دانش اموزان.

*شرح حال زندگی و مبارزات اسوه های دینی ، سیاسی کشور اسلامی ما ، همچنین سایر اسوه ها و الگوها.

*ختم سوره های مبارک قرانی در کلاس پرورشی.

*انجام گرفتن فعالیت های نماز به طور گسترده ای در اموزشگاه از جمله:

تهیه کارت تشویق نماز ، اهدای جوایز به فعالین نماز به طور ماهانه ، برگزاری دعا ها در بین دو نماز ، اگاه نمودن دانش اموزان به مسائل شرعی مرجع تقلید ، احکام در بین دو نماز.

*فعالیت های قرانی از جمله بر پایی مسابقات قرائت ، حفظ مفاهیم قران کریم مرحله اموزشگاه ، ختم سوره های قرانی  در بین دانش اموزان پایه اول ماهانه یک جلسه ، برگزاری مسابقات قرانی با توجه به مناسبات و ایام الله.

 *تهیه فرازهایی از صحیفه سجادیه به صورت هفتگی و نصب در محل دید دانش اموزان.

*ثبت و نصب احادیث ائمه اطهار (ع) به صورت هفتگی و نصب در تابلوی اعلانات.

*فعالیتهای مربوط به مسابقات فرهنگی  ، هنری  و پرسش مهر ، نصب سوالات ریاست محترم جمهوری اقای احمدی نژاد در معرض دید دانش اموزان ، تبلیغات و تهیه محتوا و مواد مسابقات فرهنگی ، هنری و نصب در محل دید تمامی دانش اموزان ، تهیه نوار قرائت و ترتیل و در اختیار قرار دادن دانش -اموزان صاحب مقام در مرحله اموزشگاه ، جمع اوری اثار فرهنگی ، هنری و معرفی به اداره ناحیه 2 ، تهیه لیست کلی شرکت کنندگان مسابقات پرسش مهر و مسابقات فرهنگی ، هنری و نگهداری و بایگانی در پوشه های مربوطه.

*تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر ، ستاد حجاب و عفاف با تهیه چارت مخصوص و ارسال به اداره که فعالیت این دو گروه در حد بالایی در مدرسه انجام می گیرد از جمله : تشکیل جلسات به صورت ماهانه و با توجه به مناسبتهای خاص در اموزشگاه همچنین اجرای برنامه های خاص با استفاده

از ایات قرانی و احادیث ائمه اطهار(ع) در مناسبات و ایام الله .

*فعالیتهای مربوط به کتابخانه و کتابخوانی در اموزشگاه از جمله :

معرفی کتاب جدید هر ماه دو بار ، تهیه پوشه ی خلاصه نویسی کتابهای مطالعه شده توسط دانش اموزان ، اهدای کتاب از طرف دانش اموزان در هفته کتاب -خوانی  به کتابخانه مدرسه ، برگزاری مسابقات کتاب خوانی و معرفی بهترین کتابدار و اهدای جوایز به انان .

*فعالیتهای مشاوره ای از جمله : همکاری با ستاد مشاوره اموزشگاه در زمینه مسائل تربیتی ، تحصیلی و رفتاری دانش اموزان ، جواب دادن به سوالات و موارد تربیتی دانش اموزان در صندوق مشاوره با ذکر اسم رمز .

*جلسات پرسش و پاسخ از جمله : بر گزاری این جلسات با سخنرانی جناب اقای بازگیر معاونت محترم اداره ناحیه 2 در ابان ماه و سخنرانی جناب اقای رشید –پورمعاونت محترم پرورشی ناحیه 2 در بهمن ماه و سخنرانی سر کار خانم موسوی مسئول اقامه نماز به طور ماهانه .

*اردوها و بازدیدها از جمله : شرکت در نماز با شکوه و دشمن شکن جمعه ، دیدار از خانواده گران قدر شهید مهدی بهاروند ، شرکت در مراسم غبار روبی


و عطر افشانی گلزار شهدا ، شرکت در راهپیمایی علیه هتک حرمت منافقین در روز عاشورا ، شرکت دانش اموزان در همایش امر به معروف و نهی از منکر ، شرکت دانش اموزان در راهپیمایی با شکوه 22 بهمن .

*مناسبات و ایام الله از جمله : اعیاد، میلادها ، شهادتها ، وقایع انقلاب اسلامی ایران ، مناسبتهای ایام الله میهن اسلامی ما ، برنامه های اغازین با توجه به مناسبت خاص ان روز و اجرای سرود و نمایش مربوط به ان مناسبت.

*بر پایی نمایشگاهی از اثار دستی و نشریات دیواری دانش اموزان در رابطه با نهضت حسین (ع) همچنین دهه مبارک فجر .

*همکاری با دبیر انشاء در خصوص اختصاص دادن موضوع انشاء با توجه به مناسبتها.

*برگزاری سرود همگانی همراه با اهنگ از نوار اوای مدرسه .

*شرکت دانش اموزان در سرود انقلاب ، وطن جهت ارائه به مرحله شهرستان .

*بر پایی برنامه زیارت عاشورا و نوحه سرایی با حضور تمامی دانش اموزان در تمامی برنامه های سالروز شهادت ائمه اطهار (ع).

*برنامه های گسترده شورای دانش اموزی با توجه به کمیته های ثبت شده

از جمله : تشکیل جلسات به موقع با توجه به مناسبتها و ضروریات اموزشگاه ، شرکت اعضای شورای دانش اموزی در برنامه های اجرا شده ی مناسبات و ایام الله  ، تلاش این اعضاء در جهت بهتر اجرا شدن نماز با شکوه جماعت در اموزشگاه و دیگر برنامه های مذهبی ، تهیه پوشه فعالیت هر کمیته که هر کدام فعالیتهای انجام گرفته خود را در ان ثبت می نماید.

*ثبت شناسایی فعالیتهای پرورشی به صورت روزانه و با توجه به مناسبتهای خاص اجرا شده در دفتر ثبت فعالیتهای پرورشی و ذکر در تقویم پرورشی اموزشگاه.

*تهیه تراکت در خصوص یاد خدا و غافل شدن از یاد خدا و نصب در تابلوی مشاوره.

*تهیه تراکت هایی در خصوص هر مناسبت خاص و نصب در تابلو اعلانات.

*برپایی مسابقه 12 سوالی حاج اقای رشید پور معاونت محترم پرورشی ناحیه 2 روز 18/11/88  در جلسه پرسش و پاسخ به مناسبت دهه مبارک فجر بر گزار نموده و به 12 نفر از دانش اموزان برنده 12 چادر سفید نماز اهداء نمودند.

*شناسایی دانش اموزانی که از لحاظ رفتاری من جمله اعتماد به نفس ضعیف رنج برده و دادن مسئولیت به این عزیزان و همراهی با انان در زمینه های مختلف پرورشی.

*ابتکارات و خلاقیت برنامه های پرورشی :

تهیه درختی از احادیث و ایات قرانی در خصوص سال اصلاح الگوی مصرف و نصب ان در نماز خانه ، ثبت و نصب فرازهایی از صحیفیه سجادیه (مجموعه راز و نیازهای امام سجاد (ع) )هر هفته یک قسمت  ، تهیه و نصب صندوق نامه- ای به امام زمان (عج) و اهداء جایزه به سه نفر از دانش اموزانی که بهترین متن را نوشته بودند 1- ماندانا نظری  2- عاطفه موسوی 3-فاطمه حاتموند 

 ختم یک سوره مبارک قرانی هر ماه یک بار ، بر پایی برنامه زیارت عاشورا در روزهای پنج شنبه عصر .

پروین قدمیان مربی پرورشی مدرسه راهنمایی شهید فهمیده

((من الله التوفیق))

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم اسفند 1388ساعت 13:0  توسط   |