در این سایت مدرسه راهنمایی شهید حسین فهمیده به ثبت رسیده است.
 

  بسم الله الرحمن

     الرحیم

                                                                          

گزارش فعالیتهای پرورشی مدرسه راهنمایی شهید فهمیده

 نام مربی: پروین قدمیان

  

سال تحصیلی: 89-88

*تدریس درسهای پرورشی تحت عنوان در مسیر قران ، اسوه ها و نوجوان در 6 ساعت.

*انجام گرفتن فعالیتهای گروهی و فردی در کلاس پرورشی همراه با گروه بندی دانش اموزان.

*شرح حال زندگی و مبارزات اسوه های دینی ، سیاسی کشور اسلامی ما ، همچنین سایر اسوه ها و الگوها.

*ختم سوره های مبارک قرانی در کلاس پرورشی.

*انجام گرفتن فعالیت های نماز به طور گسترده ای در اموزشگاه از جمله:

تهیه کارت تشویق نماز ، اهدای جوایز به فعالین نماز به طور ماهانه ، برگزاری دعا ها در بین دو نماز ، اگاه نمودن دانش اموزان به مسائل شرعی مرجع تقلید ، احکام در بین دو نماز.

*فعالیت های قرانی از جمله بر پایی مسابقات قرائت ، حفظ مفاهیم قران کریم مرحله اموزشگاه ، ختم سوره های قرانی  در بین دانش اموزان پایه اول ماهانه یک جلسه ، برگزاری مسابقات قرانی با توجه به مناسبات و ایام الله.

 *تهیه فرازهایی از صحیفه سجادیه به صورت هفتگی و نصب در محل دید دانش اموزان.

*ثبت و نصب احادیث ائمه اطهار (ع) به صورت هفتگی و نصب در تابلوی اعلانات.

*فعالیتهای مربوط به مسابقات فرهنگی  ، هنری  و پرسش مهر ، نصب سوالات ریاست محترم جمهوری اقای احمدی نژاد در معرض دید دانش اموزان ، تبلیغات و تهیه محتوا و مواد مسابقات فرهنگی ، هنری و نصب در محل دید تمامی دانش اموزان ، تهیه نوار قرائت و ترتیل و در اختیار قرار دادن دانش -اموزان صاحب مقام در مرحله اموزشگاه ، جمع اوری اثار فرهنگی ، هنری و معرفی به اداره ناحیه 2 ، تهیه لیست کلی شرکت کنندگان مسابقات پرسش مهر و مسابقات فرهنگی ، هنری و نگهداری و بایگانی در پوشه های مربوطه.

*تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر ، ستاد حجاب و عفاف با تهیه چارت مخصوص و ارسال به اداره که فعالیت این دو گروه در حد بالایی در مدرسه انجام می گیرد از جمله : تشکیل جلسات به صورت ماهانه و با توجه به مناسبتهای خاص در اموزشگاه همچنین اجرای برنامه های خاص با استفاده

از ایات قرانی و احادیث ائمه اطهار(ع) در مناسبات و ایام الله .

*فعالیتهای مربوط به کتابخانه و کتابخوانی در اموزشگاه از جمله :

معرفی کتاب جدید هر ماه دو بار ، تهیه پوشه ی خلاصه نویسی کتابهای مطالعه شده توسط دانش اموزان ، اهدای کتاب از طرف دانش اموزان در هفته کتاب -خوانی  به کتابخانه مدرسه ، برگزاری مسابقات کتاب خوانی و معرفی بهترین کتابدار و اهدای جوایز به انان .

*فعالیتهای مشاوره ای از جمله : همکاری با ستاد مشاوره اموزشگاه در زمینه مسائل تربیتی ، تحصیلی و رفتاری دانش اموزان ، جواب دادن به سوالات و موارد تربیتی دانش اموزان در صندوق مشاوره با ذکر اسم رمز .

*جلسات پرسش و پاسخ از جمله : بر گزاری این جلسات با سخنرانی جناب اقای بازگیر معاونت محترم اداره ناحیه 2 در ابان ماه و سخنرانی جناب اقای رشید –پورمعاونت محترم پرورشی ناحیه 2 در بهمن ماه و سخنرانی سر کار خانم موسوی مسئول اقامه نماز به طور ماهانه .

*اردوها و بازدیدها از جمله : شرکت در نماز با شکوه و دشمن شکن جمعه ، دیدار از خانواده گران قدر شهید مهدی بهاروند ، شرکت در مراسم غبار روبی


و عطر افشانی گلزار شهدا ، شرکت در راهپیمایی علیه هتک حرمت منافقین در روز عاشورا ، شرکت دانش اموزان در همایش امر به معروف و نهی از منکر ، شرکت دانش اموزان در راهپیمایی با شکوه 22 بهمن .

*مناسبات و ایام الله از جمله : اعیاد، میلادها ، شهادتها ، وقایع انقلاب اسلامی ایران ، مناسبتهای ایام الله میهن اسلامی ما ، برنامه های اغازین با توجه به مناسبت خاص ان روز و اجرای سرود و نمایش مربوط به ان مناسبت.

*بر پایی نمایشگاهی از اثار دستی و نشریات دیواری دانش اموزان در رابطه با نهضت حسین (ع) همچنین دهه مبارک فجر .

*همکاری با دبیر انشاء در خصوص اختصاص دادن موضوع انشاء با توجه به مناسبتها.

*برگزاری سرود همگانی همراه با اهنگ از نوار اوای مدرسه .

*شرکت دانش اموزان در سرود انقلاب ، وطن جهت ارائه به مرحله شهرستان .

*بر پایی برنامه زیارت عاشورا و نوحه سرایی با حضور تمامی دانش اموزان در تمامی برنامه های سالروز شهادت ائمه اطهار (ع).

*برنامه های گسترده شورای دانش اموزی با توجه به کمیته های ثبت شده

از جمله : تشکیل جلسات به موقع با توجه به مناسبتها و ضروریات اموزشگاه ، شرکت اعضای شورای دانش اموزی در برنامه های اجرا شده ی مناسبات و ایام الله  ، تلاش این اعضاء در جهت بهتر اجرا شدن نماز با شکوه جماعت در اموزشگاه و دیگر برنامه های مذهبی ، تهیه پوشه فعالیت هر کمیته که هر کدام فعالیتهای انجام گرفته خود را در ان ثبت می نماید.

*ثبت شناسایی فعالیتهای پرورشی به صورت روزانه و با توجه به مناسبتهای خاص اجرا شده در دفتر ثبت فعالیتهای پرورشی و ذکر در تقویم پرورشی اموزشگاه.

*تهیه تراکت در خصوص یاد خدا و غافل شدن از یاد خدا و نصب در تابلوی مشاوره.

*تهیه تراکت هایی در خصوص هر مناسبت خاص و نصب در تابلو اعلانات.

*برپایی مسابقه 12 سوالی حاج اقای رشید پور معاونت محترم پرورشی ناحیه 2 روز 18/11/88  در جلسه پرسش و پاسخ به مناسبت دهه مبارک فجر بر گزار نموده و به 12 نفر از دانش اموزان برنده 12 چادر سفید نماز اهداء نمودند.

*شناسایی دانش اموزانی که از لحاظ رفتاری من جمله اعتماد به نفس ضعیف رنج برده و دادن مسئولیت به این عزیزان و همراهی با انان در زمینه های مختلف پرورشی.

*ابتکارات و خلاقیت برنامه های پرورشی :

تهیه درختی از احادیث و ایات قرانی در خصوص سال اصلاح الگوی مصرف و نصب ان در نماز خانه ، ثبت و نصب فرازهایی از صحیفیه سجادیه (مجموعه راز و نیازهای امام سجاد (ع) )هر هفته یک قسمت  ، تهیه و نصب صندوق نامه- ای به امام زمان (عج) و اهداء جایزه به سه نفر از دانش اموزانی که بهترین متن را نوشته بودند 1- ماندانا نظری  2- عاطفه موسوی 3-فاطمه حاتموند 

 ختم یک سوره مبارک قرانی هر ماه یک بار ، بر پایی برنامه زیارت عاشورا در روزهای پنج شنبه عصر .

پروین قدمیان مربی پرورشی مدرسه راهنمایی شهید فهمیده

((من الله التوفیق))

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم اسفند 1388ساعت 13:0  توسط   |